Zirc - A Bakony fővárosa

A város hivatalos honlapja

Már ezüstösen fénylik a párizsi emlék

Dr. Kovács Zalán tavaly októberi párizsi futásáról már hírt adtunk városunk honlapján http://zirc.hu/hirek/2013/11/zalan_parizsi_futasa.pdf, így joggal lehet most kicsit déjá vu érzése a kedves olvasónak. Emlékeztetőül: a zirci gyógyszerész huszonháromezer fő egyikeként állt rajthoz az Eiffel-torony lábánál egy húsz kilométeres távú futóversenyen. Az már akkor tudvalevő volt, hogy Zalán a mezőny első harmadában végzett, arról viszont csak most kapott információt, hogy a magyar versenyzők között milyen eredményt ért el. (Egyébként nem találkozott odakint honfitárssal, de mint utólag kiderült, további tíz magyar vett részt a versenyen.) A zirci futó örömmel továbbította a szervezők levelét, mely szerint ezüstérmet jelentő helyen végzett a magyarok bajnokságában. Teljesítményéhez ezúton is gratulálunk, a szervezőség által rendelkezésre bocsátott eredménylistát pedig alább közöljük.