Zirc - A Bakony fővárosa

A város hivatalos honlapja

2016 ARANY PILLANATAI


Tizenkét pillanat az elmúlt esztendőből… Zirc Városi Önkormányzat fotóarchívumából válogattuk össze, és ezzel kívánunk mindenkinek
 
EREDMÉNYEKBEN GAZDAG, BOLDOG ÚJESZTENDŐT!


 

A FÉRFI ÉS A NŐ

A gabonát elvető és learató férfi már felkészült az életre, s mintha most rendelnék mellé társát, a gabonából kenyeret sütő asszonyt. A városunk történelmét is meghatározó paraszti életformának állított emléket a Zirci Országzászló Alapítvány a Kistemplom mellett

 


SZENTELT VÍZZEL JÁRNAK OLTANI

Dékány Á. Sixtus apát megáldja a Zirci Önkormányzati Tűzoltóság új gépjárműfecskendőjét, melyhez széleskörű társadalmi összefogás útján jutottak hozzá. Ezen a májusi vasárnapon egy keresztelőre is sor került, a laktanya Németh Tamás néhai tűzoltóezredes nevét vette felUGORJUNK VISSZA A SZÜLŐVÁROSBA!

Az ugrókötelezésben világhírnévre szert tevő Bánhegyi-lányok, Adrienn és Kata jártak Zircen, egy nyárköszöntő rendezvényen. Édesanyjukkal együtt tették le a sportág alapjait városunkban, s most visszatértek oda, ahonnan elindult magasröptű pályafutásuk

 


JÁTÉK AZ ÉLET

Boldogan vették birtokba az óvodások Németh László, „Laci bácsi”, a Zirci Erzsébet Kórház Rehabilitációs Osztály kerekes-székes lakójának finom-mozgást fejlesztő játékát a térség óvodái számára első alkalommal megrendezett Hangyaboly Sportnapon

 


A KIS FAZEKASOK MŰHELYE

Csóti Gabriella vezetésével alkotni kezd az ifjúság a Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóház új fazekasműhelyében, amely – a szövőműhellyel együtt – a Múzeumok Éjszakáján került átadásra. A fejlesztés Zirc Városi Önkormányzat nyertes pályázata révén valósult meg

 


TÁNCOLNI HATÁRTALANUL

Fergeteges hangulatot teremtett a Bakonyi Betyárnapokon a Gyöngyösbokréta Néptáncegyüttes, amely legfiatalabb testvértelepülésünkről, a kárpátaljai Dercenből érkezett. A fiatalok az Erdélyi Baráti Kör Egyesület szervezésében sok szép napot eltöltöttek nálunk

 


A GYORSVONAT

Vidám gyerekek nézik, ahogy elsuhan előttük egy gyorsvonat a LEGO-kiállításhoz kapcsolódó építő-szobában. Szeptember elején nyílt meg a Balaton-Bakony Kocka Klub gyűjteményének bemutatója Zircen, amely országosan egyedülállónak mondható, és nagyon népszerű

 


GYŐZELMI INDULÓ

Ivanovics Imre muzsikál a Világörökség részét képező Andrássy úton, a Nemzeti Vágta rendezvényén. Zirc a Bakonyi Vágta főszervezőjével, a Tündér Farmmal közösen jelent meg a fővárosban, és hetvenegy település közül első helyen végzett a standok versenyében

  


TÚRA A HŐSÖKÉRT

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójának alkalmából szervezett emléktúrát a Testnevelési Egyetem. A túra első állomása városunk volt, a fiatalok zirci természetjárókkal érkeztek, majd másnap az iskolásokkal közösen idézték meg a történelmi eseményeket

 


ÉDES OTTHON

Mézeskalács-házikókból nyílt kiállítás december elején a Reguly Antal Múzeum és Népművészeti Alkotóházban. A hólepte, karácsonyi fényekbe öltöztetett falucskát Bognár Anita zirci alkotó álmodta meg, és egy közösség építette fel a Bakony szívébe

 


VALÓRA VÁLT ÁLOM

A hazai judo-sport prominens személyeinek jelenlétében került átadásra a Vincze Judo Club új edzőterme a zirci áruház felső szintjén, amivel Vincze Ferenc alapító álma is valóra vált. Fiai, unokái magyar olimpikonokkal együtt ünnepelték a felemelő pillanatot

 


HÚSZÉVES BARÁTSÁG

Csillagokat szór a finn-magyar barátság tortája a Városházán, karácsony előtt néhány nappal. A Bakonyi Finnbarátok Köre Egyesület fennállásának huszadik évfordulóját ünnepelte. Sok vidám és felejthetetlen pillanat elevenedett meg az elmúlt húsz évből a születésnapon


Összeállította: Kelemen Gábor

Vissza

 

 

 

Galériaképek

Eseménynaptár

<<  Január 2018  >>
 h  k  s  c  p  s  v 
  1  2  3  4  5  6  7
  8
25262728
293031